By dobrze pracować dla ludzi, trzeba ich rozumieć, trzeba z nimi być, rozmawiać, dowiadywać się, czego oczekują, co w ich ocenie jest dobre, a co złe. Większość moich inicjatyw związanych z poprawianiem polskiego systemu prawa wzięło się właśnie z takich bezpośrednich konsultacji. Zawsze, jako poseł, a potem jako minister, spotykałem się z przedsiębiorcami i samorządowcami, z przedstawicielami wolnych zawodów i z urzędnikami, z uczniami i studentami, z ludźmi kultury i sztuki, z nauczycielami i przedstawicielami świata nauki, z robotnikami i rolnikami, spotykałem się ze wszystkimi, którzy mieli coś do powiedzenia, którzy swoimi poglądami chcieli się podzielić ze mną, jako przedstawicielem Parlamentu i Rządu – mówi poseł Adam Szejnfeld, wiceminister gospodarki.
Kontaktu bezpośredniego, słuchania ludzi nie zastąpi żadna inna forma komunikacji, dlatego minister Adam Szejnfeld, jeśli tylko znajdował czas, starał się jeżdżąc po Polsce przebywać z ludźmi, dla których pracuje. Minister Szejnfeld do tej pory odwiedził wszystkie 16 regionów, w tym 69 miejscowości – polskie miasta, miasteczka oraz wsie. W wielu z tych miast był już wielokrotnie.
Są to już setki spotkań, z tysiącami ludzi, podczas dziesiątków wyjazdów. Padają na nich pytania, propozycje, postulaty, niekiedy zarzuty, krytyka…. Wiele godzin rozmów na tematy gospodarcze, ekonomiczne, polityczne i dotyczące zwykłego, codziennego życia. Ta wiedza i doświadczenie innych osób jest nie do przecenienia, Nie ma bowiem takiego człowieka, który sam może przeżyć wszystkie możliwe sytuacje. Właśnie uczestnicy takich spotkań zainspirowali wiele moich działań, którymi później zajmowałem się w Sejmie i w Ministerstwie Gospodarki. Wszystkim za to dzisiaj bardzo serdecznie dziękuję – mówi Adam Szejnfeld kończąc swoją pracę w Ministerstwie Gospodarki i wracając do pracy w Sejmie.
Moją główną ideą w działalności publicznej było służenie sprawom publicznym. Służby nie da się jednak realizować zza biurka radnego, burmistrza, posła, w końcu… ministra. Dlatego starałem się zawsze, w całej mojej publicznej działalności, odpowiadać na zaproszenia i być razem z ludźmi, dla których pracowałem. Mam nadzieję, że choć część pokładanych we mnie nadziei udało mi się spełnić – podkreśla Adam Szejnfeld.
Poniżej podajmy spis miejscowości odwiedzonych przez ministra Adama Szejnfelda.
Rafał Kus
asystent ministra Adama Szejnfelda
****
I. Województwo Dolnośląskie: Wrocław,
II. Województwo Kujawsko–Pomorskie: Bydgoszcz, Toruń,
III. Województwo Lubelskie: Lublin,
IV. Województwo Lubuskie: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski,
V. Województwo Łódzkie: Łódź, Bełchatów,
VI. Województwo Małopolskie: Kraków, Myślenice, Nowy Targ, Bukowina Tatrzańska, Zakopane,
VII. Województwo Mazowieckie: Warszawa, Rawa Mazowiecka, Płock, Radziejowice,
VIII. Województwo Opolskie: Opole,
IX. Województwo Podkarpackie: Rzeszów,
X. Województwo Podlaskie: Białystok, Narew,
XI. Województwo Pomorskie: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Starogard Gdański,
XII. Województwo Śląskie: Katowice, Żory, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Gliwice, Łaziska, Promienice, Bielsko–Biała,
XIII. Województwo Świętokrzyskie: Kielce
XIV. Województwo Warmińsko – Mazurskie: Olsztyn,
XV. Województwo Zachodniopomorskie: Szczecin, Goleniów, Kołobrzeg,
XVI. Województwo Wielkopolskie: Poznań, Kalisz, Leszno, Konin, Piła, Złotów, Czarnków, Chodzież, Oborniki, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Szamotuły, Wągrowiec, Międzychód, Wolsztyn, Września, Koło, Turek, Wieleń, Dzierżązno Wielkie, Szamocin, Laskowo, Margonin, Górka Klasztorna, Trzcianka, Wronki, Zakrzewo, Wojnowo, Pątnów, Chrzypsko Wielkie.
Komunikat
Biura Posła Adama Szejnfelda
Wiceministra gospodarki
20.10. 2009 r.