Senator Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki, przygotował opracowanie pt.: „Przedsiębiorczość i rynek pracy – Program wsparcia”, którego celem jest wskazanie koniecznych do podjęcia przez Rząd i Parlament środków, które mogą pomóc lepiej przetrwać firmom i ich pracownikom czas epidemii oraz przygotować je do odbudowania swojego potencjału po kryzysie. Opracowanie przewiduje też działania na rzecz przedsiębiorstw, które pomimo pomocy mogą tracić płynność finansową, ale dzięki odpowiednim działaniom państwa, mogłyby zostać uratowane przed bankructwem i zostać przywrócone do efektywnej działalności gospodarczej.
Wszystkie propozycje rozwiązań zostały ujęte w trzech częściach a mianowicie:
I. „Życie po życiu” – Restrukturyzacja dużych przedsiębiorstw.
II. „Działam więc jestem” – Utrzymanie płynności przedsiębiorstw.
III. „Praca popłaca” – Utrzymanie stanu zatrudnienia przedsiębiorstw.
Nie ulega wątpliwości, że odpowiednikiem w społeczeństwie słabych i wrażliwych w gospodarce są mikroprzedsiębiorstwa oraz firmy małe, ale epidemia w Polsce zaczyna dotykać swoimi konsekwencjami już także przedsiębiorstwa średnie i duże. Występuje zatem konieczność podjęcia rozwiązań prawnych (legislacyjnych) i faktycznych, które będą wpierały nie tylko najmniejsze firmy, ale także i duże przedsiębiorstwa – uważa senator Adam Szejnfeld.
Poza wskazaną wyżej koniecznością już dzisiaj trzeba przygotować finanse państwa, jak i jego instytucje do innego ważnego procesu. Chodzi o ratowanie przed upadłością przedsiębiorstw, zwłaszcza tych ważnych dla gospodarki, którym może grozić przejściowa utrata płynności, a skutkiem tego i upadłość. W tym celu należy stworzyć i przyjąć rządowy program mający na celu realizację tego ważnego zadania. Zarys koncepcji tego programu został w zaprezentowany w załączonym opracowaniu pod nazwą „Życie po życiu” – podkreśla Adam Szejnfeld.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z omawianym opracowaniem oraz o zgłaszanie na adres: szejnfeld.biuro@gmail.com swoich uwag, komentarzy, a przede wszystkim, propozycji ewentualnych uzupełnień. Program bowiem jest otwarty na konsultacje społeczne, zmiany i aktualizacje.
Opracowanie „Życie po życiu” jest dostępne na:
1) Portalu senatora Adama Szejnfelda pod adresem www.szejnfeld.pl w sekcji „Porady”
2) Na profilu Facebook senatora Szejnfelda pod adresem: www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
Zachęcamy do lektury i dzielenia się opiniami.
Anna Karmowska,
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542
REGON 385025697; NIP 766-101-33-22
Portale i media społecznościowe: