Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Cyberbezpieczeństwo małych i średnich firm

Redaktor admin on 10 Grudzień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Cyberbezpieczeństwo jest istotnym elementem nie tylko bezpieczeństwa militarnego czy politycznego w Europie i na świecie, o których tak dużo mówi się ostatnio, ale także w zakresie utrzymania konkurencyjności w gospodarce. Szczególnie groźnie w swoich skutkach może być naruszanie cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich firm – uważa europoseł Adam Szejnfeld, który podjął temat bezpieczeństwa cyfrowego małych i średnich przedsiębiorców na posiedzeniu Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów w Brukseli, która obradowała na temat ustanowienia Europejskiego Centrum Kompetencji w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa w takich kwestiach, jak przemysł, nowe technologie oraz i badania naukowe.

Zagwarantowanie wysokiego poziomu cyberodporności na terenie UE ma ogromne znaczenie w zdobyciu zaufania konsumentów do jednolitego rynku cyfrowego, a także w dalszym rozwoju bardziej innowacyjnej i konkurencyjnej Europy. Istnieje wyraźna potrzeba poprawy spójności i skuteczności UE w walce z cyberatakami oraz zwiększenia zdolności Unii do zapewniania lepszej ochrony obywatelom, przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym.

- Do tej pory, większość czasu w dyskusji publicznej na temat bezpieczeństwa cybernetycznego, poświęcano aspektowi bezpieczeństwa państw. Natomiast, sprawa ta ma zdecydowanie szerszy zakres i dotyczy wszystkich aspektów życia publicznego i prywatnego. W mojej ocenie, w przyszłości niebezpieczeństwo będzie dotyczyło także firm, szczególnie, tych małych i średnich. Narzędzia używane w cyberprzestrzeni mogą w łatwy sposób posłużyć do zachwiania uczciwej konkurencji na rynku, uderzając na przykład w wizerunek konkurenta. Dlatego poza aspektami dotyczącymi państw, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, czy chociażby kwestii zbrojeń, musimy mieć bacznie na uwadze także kwestie przedsiębiorstw, w tym małych i średnich firm. – apelował eurodeputowany z Wielkopolski podczas dyskusji w Parlamencie Europejskim.

We wrześniu 2017 r. Komisja Europejska przedstawiła akt ws. cyberbezpieczeństwa, a następnie wniosek dotyczący utworzenia Europejskiego Centrum Kompetencji w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa w kwestiach Przemysłu, Technologii i Badań Naukowych oraz sieci krajowych ośrodków koordynacji. Obecnie prace nad dokumentem odbywają się w Parlamencie Europejskim.

Europejskie Centrum Kompetencji w Dziedzinie Cyberbezpieczeństwa będzie miało za zadanie przyczynianie się do utrzymania i rozwoju technologicznych i przemysłowych zdolności Unii Europejskiej w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a także wzmocnienie unijnego sektora cyberbezpieczeństwa oraz zwiększenie jego konkurencyjności. Centrum ułatwi także i wesprze koordynację pracy sieci krajowych ośrodków koordynacji i środowiska posiadającego kompetencje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Joanna Jeżyk

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#Cyberbezpieczeństwo #BezpieczeństwoCybernetyczne #Przemysł #NoweTechnologie #PE #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #KomisjaEuropejska #EPP #EPL #AdamSzejnfeld

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)