Rada Miasta Piły odznaczyła tytułem Honorowego Obywatela legendę pilskiej “Solidarności”, Franciszka Langnera. Świetną okazją do wręczenia tytułu była uroczysta Sesja Rady zwołana z okazji 511. „urodzin” Grodu Staszica. “Jako kolega z podziemia i współwięzień z cel we Wronkach i w Gębarzewie serdecznie gratuluję Frankowi! Brawo!” – mówił Senator Szejnfeld.
Wręczenia tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piły Franciszkowi Langnerowi na uroczystej sesji Rady Miasta Piły dokonały panie prezydent Piły, Beata Dudzińska i przewodnicząca Rady Miasta, Maria Kubica.
****
Franciszek Langner, urodził się 2 października 1955 w Pile. Ukończył ZSZ przy Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Pile, następnie pracował Zakładach Sprzętu Oświetleniowego Polam-Piła (później Philips Lighting Poland SA), gdzie został przewodniczącym Komisji Zakładowej „Solidarności” w ZSO Polam. Współzałożyciel i redaktor naczelny pisma „Solidarność Polamowska”, „Serwisu Informacyjnego”, współautor „Solidarności Pilskiej”, redaktor broszury ”Bruk był naszym przyjacielem 1956, 1968, 1970, 1976”. Internowany we Wronkach, Gębarzewie i Kwidzynie. Aresztowany w 1985, przetrzymywany w AŚ w Poznaniu, skazany na dwa lata więzienia wyrokiem Sądu Okręgowego w Pile i osadzony w AŚ w Szamotułach. W latach 1986 i 1987 skazywany przez kolegium ds. wykroczeń na kary grzywny za kolportaż wydawnictw podziemnych i organizowanie manifestacji. Od 13 października 1980 r. rozpracowywany przez Wydział V KW MO/WUSW w Pile, kryptonim „Filozof”.