Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Ja za, nacjonaliści i zieloni przeciw

Redaktor admin on 15 Lipiec, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Jestem za kontynuowaniem prac na temat znoszenia barier handlowych między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i potrzeba wzmacniania rozwoju oraz konkurencyjności Europy wygrają z postawami nacjonalizmu i fałszywie pojętych idei ochrony środowiska – uważa poseł Adam Szejnfeld, który wziął udział w debacie dotyczącej Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji. Według eurodeputowanych PO-PSL negocjowana umowa będzie korzystna dla Unii Europejskiej oraz państw członkowskich.

- Znoszenie barier w handlu między krajami zawsze wywołuje obawy i tworzy silny opór, zwłaszcza określonych grup interesów. Po wprowadzeniu jednak zmian, w dłuższej perspektywie powstają dobre efekty. Są nimi nie tylko wzrost wymiany handlowej, ale przede wszystkim rozwój państw-stron takiej umowy. Zwiększająca się konkurencja podnosi też jakość oraz obniża ceny towarów i usług, co jest istotne dla konsumentów. Umowa między UE a USA może przyczynić się do zwiększenia dzisiaj półbilionowych obrotów handlowych z USA i powiększenia wartości inwestycji, które wyceniane są na ponad 2,5 bln euro. Chodzi też o odczuwalne efekty dla zwykłych ludzi, mieszkańców Europy, w tym obywateli Polski. Pogłębienie wymiany handlowej, to w przyszłości również wzrost liczby nowych miejsc pracy, a czego Unii, w której żyje 25 mln ludzi bez pracy, potrzeba bardziej? – skomentował poseł Adam Szejnfeld.

- Nie powinniśmy postrzegać TTIP jako zwykłej sumy interesów indywidualnych graczy. Powinniśmy docenić jej prawdziwe znaczenie, tzn. jako bezprecedensową, strategiczną umowę, która będzie miała przełożenia na dobrobyt, wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy – podkreślała w czasie debaty profesor Danuta Hübner.

Negocjacje umowy handlowej między UE a USA, znanej również pod nazwą TTIP (ang. Transatlantic Trade and Investment Agreement), która ma obejmować nie tylko zniesienie ceł, ale również zmniejszenie różnic w standardach produktów i usług, rozpoczęły się dokładnie rok temu. Parlament Europejski podsumował dziś dotychczasowe postępy w negocjacjach.

Mateusz Grzelczyk

Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)