Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Konkurencja w skali globalnej

Redaktor admin on 10 Listopad, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Energetyka, transport, telekomunikacja, zamówienia publiczne oraz usługi, w tym usługi świadczone w ramach wykonywania zawodów regulowanych to obszary, w których potrzebujemy dzisiaj uczciwej konkurencji w skali globalnej. Dzięki kolejnym umowom międzynarodowym rynek Unii Europejski staje się coraz bardziej otwarty dla podmiotów z krajów trzecich. Podobnej otwartości oczekujemy również od naszych partnerów handlowych - podkreślił poseł Adam Szejnfeld, autor opinii oceniającej politykę konkurencji Unii Europejskiej za rok 2015. Opinia została przyjęta dzisiaj przez Komisję Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego.

- Uczciwa konkurencja w zakresie handlu, usług i inwestycji ma pozytywny wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy państw członkowskich oraz partnerów handlowych UE. Zdaniem eurodeputowanego z Wielkopolski ze względu na coraz bardziej ambitne porozumienia handlowe, które nie ograniczają się jedynie do redukcji taryf celnych, konieczne jest położenie większego nacisku na monitorowanie stanu realizacji poszczególnych umów.

- Wdrażanie porozumień międzynarodowych jest niezwykle trudnym i czasochłonnym procesem, choćby z uwagi na odmienne systemy prawne i zasady funkcjonowania administracji publicznych, istniejące różnice kulturowe czy bariery językowe. Niemniej jednak, pełne wdrożenie postanowień umów ma kluczowe znaczenie dla podmiotów gospodarczych, którym należy zapewnić możliwość prowadzenia działalności w ramach uczciwej konkurencji. Zasady udzielenia pomocy publicznej, czy też uprzywilejowanie przedsiębiorstw państwowych i tych z udziałem skarbu państwa, to obszary, na które Komisja Europejska powinna zwrócić szczególną uwagę, analizując funkcjonowanie umów handlowych zawieranych przez Unię Europejską. – uważa poseł Szejnfeld.

Przyjęty dokument wskazuje również na konieczność ograniczenia praktyk antykonkurencyjnych w krajach trzecich, którym Unia Europejska powinna pomóc w upowszechnianiu kultury uczciwej konkurencji.

Poseł Szejnfeld wyraził również zadowolenie z faktu, iż szerokie poparcie znalazł zaproponowany przez niego zapis dotyczący znaczenia równego dostępu do zasobów. – W sytuacji ograniczonych zasobów i stale rosnącego na niego popytu wynikającego choćby ze strony dynamicznie rozwijających się gospodarek wschodzących kluczowe znaczenie ma zapewnienie do nich równego dostępu. Oczywiście, nie ulega żadnej wątpliwości, że dzisiaj i w dającej się przewidzieć przyszłości kluczowym zasobem w skali globalnej będą źródła energii - dodaje eurodeputowany.

Mateusz Grzelczyk

Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)