Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Lotnisko – nasze oczko w głowie

Redaktor admin on 4 Marzec, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Przywoziłem tu delegacje ambasadorów z krajów arabskich, zachęcałem inwestorów z Europy i z Kanady, od lat staraliśmy się znaleźć dobre przeznaczenie i korzystnego inwestora dla naszego lotniska. Zawsze wszystko rozbijało się o jedno – o własność, a właściwie o brak własności. Dzisiaj, gdy lotnisko w Pile jest już własnością komunalną, mamy większe szanse, by zrealizować plany sprzed lat. A mamy perłę w koronie polskich lotnisk lokalnych. Najdłuższy i najszerszy pas startowy w Polsce – szarszy, niż pas lotnika Ławica w Poznaniu. Pas, którego nośność jest przygotowana do przyjmowania najcięższych, seryjnych samolotów świata! Tereny 180 ha oraz infrastruktura towarzysząca wraz z 40 hangarami na samoloty i śmigłowce. Świetna lokalizacja w Polsce północno-zachodniej. Znakomita lokalizacja lotniska w mieście a zarazem w takim usytuowaniu pasu oraz kierunków wiatrów, że samoloty nie latają nad miastem… Wiele można wymieniać jeszcze atutów naszego lotniska. Teraz potrzebne są koncepcje, projekty, plany no i…. pieniądze. Po to się tu spotkaliśmy – powiedział na naradzie odbytej na temat przyszłości pilskiego lotniska poseł Adam Szejnfeld. Naradę zorganizował starosta Tomasz Bugajski w dniu 1 marca br. w Pile.

W dniu 27 listopada br. podpisania została umowy darowizny przekazania terenów po byłym lotnisku wojskowym w Pile. Umowa zawarta została pomiędzy Piotrem Florkiem, Wojewodą Wielkopolskim, a Tomaszem Bugajskim, starostą pilskim, dzięki której powiat pilski wzbogacił się o nieruchomości warte 150 mln zł.

W skład przekazanego majątku wchodzi nieruchomość o ogólnej powierzchni 179, 2291 ha. Na przekazanym terenie oprócz rozbudowy lotniska cywilnego użytku publicznego możliwe jest również prowadzenie działalności logistyczno-spedycyjnej, magazynowej, handlowej, produkcyjnej, edukacyjno-szkoleniowej i rekreacyjnej. Dziś tereny po byłym lotnisku są jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów niż kilka lat temu. W pobliżu przekazanej nieruchomości krzyżują się bowiem obwodnice łączące drogi krajowe nr 10 i 11, a więc trasy przecinające Polskę ze wschodu na zachód i z południa na północ. Przy przejętym terenie powstaje również kampus akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który w połączeniu z Państwową Wyższa Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica, Politechniką Poznańską oraz Wyższą Szkołą Biznesu stanowi doskonałe zaplecza do kształcenia wysoko wyspecjalizowanej kadry. Piła jest również doskonale skomunikowana kolejowo chociażby z Krzyżem, w którym przecinają się międzynarodowe szlaki kolejowe.

Antoni Kolasa
Dyrektor Biura posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)