Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Ludzie sukcesu z “Pola”

Redaktor admin on 5 Październik, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Słynne w regionie „Liceum na Pola”, czyli I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile w 2015 r. obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Uroczystości związane z tym niezwykłym jubileuszem oraz zjazd absolwentów szkoły odbył się 03.10.2015 r. W wydarzeniu udział wzięli byli uczniowie i pracownicy szkoły, którzy przyjechali nie tyko z Polski, ale i z zagranicy. Wśród gości honorowych był także eurodeputowany Adam Szejnfeld. Święto uczelni było również okazją do podziękowania dla zasłużonych pracowników szkoły. Szczególnie uhonorowano prof. Jerzego Kossowskiego „Cyrkla”, któremu absolwenci ufundowali specjalną tablicę pamiątkową.

Z okazji Państwa wspaniałego jubileuszu, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom i absolwentom szkoły składam wyrazy uznania za zaangażowanie w budowanie pięknych tradycji edukacyjnych i wychowawczych w regionie pilskim. Sukcesy, które odnoszą uczniowie Szkoły dają doskonałe świadectwo profesjonalizmu nauczycieli, wychowawców oraz dyrekcji. Życzę Państwu wielu sukcesów zawodowych i osobistych, a uczniom i absolwentom Szkoły wielu osiągnięć oraz zapału do zdobywania wiedzy i rozwijania swych talentów – życzył zebranym Adam Szejnfeld poseł do Parlamentu Europejskiego

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie to szkoła o 70-letniej chlubnej tradycji kształcenia i wychowania. W powojennej Polsce szkoła rozpoczęła działalność 1 października 1945 roku. Początkowo Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące rozpoczęło swoją pracę w sześciu salach gmachu przy ulicy Sikorskiego 73 w Pile. Powstały cztery klasy gimnazjalne, dwie licealne oraz trzy semestry szkoły dla pracujących. W sierpniu 1948 roku Państwowe Gimnazjum i Liceum przeprowadziło się do własnego budynku przy ulicy Wincentego Pola 11. Od roku szkolnego 1948/49 zmieniono nazwę szkoły na Państwową Szkołę Ogólnokształcącą stopnia podstawowego i licealnego. W roku szkolnym 1966/67 nastąpiła reforma szkolnictwa w Polsce i w związku z wydłużeniem nauki w szkole podstawowej do ośmiu lat w liceum wprowadzono cztery klasy na jej podbudowie. Od listopada 1967 roku szkoła nosi imię Marii Skłodowskiej-Curie, posiada sztandar i ceremoniał z nim związany. Obecnie po kolejnej reformie szkolnictwa placówka liczy 24 oddziały na trzech poziomach kształcenia.

Wśród absolwentów Liceum na Pola jest bardzo wielu ludzi sukcesu. Są wśród nich dzisiejsi naukowcy, profesorowie, burmistrzowie, prezydenci, znani społecznicy i przedsiębiorcy…. Najsłynniejszymi absolwentami są m.in.: modelka i aktorka Katarzyna Smutniak oraz muzycy, współzałożyciele grup Pidżama Porno i Strachy na Lachy – Krzysztof „Grabaż” Grabowski i Andrzej „Kozak” Kozakiewicz.

źródło: inf. własna oraz http://lo.pila.pl/

Marta Łasak

asystentka posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)