Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Najlepszą regulacją jest brak regulacji!

Redaktor admin on 2 Czerwiec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Najlepszą regulacją jest brak regulacji. My natomiast – i w Unii Europejskiej, i w państwach członkowskich – idziemy w zupełnie odwrotnym kierunku. Niemalże każdego dnia tworzy się nowe prawo, nowe procedury, nowe zasady, nowe obowiązki. Poprzez to nie tworzymy środowiska przyjaznego dla prowadzenia działalności gospodarczej – przestrzegał poseł Adam Szejnfeld, członek Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów, podczas debaty Parlamentu Europejskiego w Strasburgu nad przyczynami i skutkami społeczno-gospodarczymi „delokalizacji” przedsiębiorstw.

- Należy walczyć z delokalizacją, ale odpowiednimi środkami. Przede wszystkim deregulacją, przede wszystkim zmniejszaniem obciążeń – i finansowych, i biurokratycznych – dla przedsiębiorców. Jeżeli będziemy tworzyć przyjazne warunki dla inwestowania, a potem prowadzenia działalności gospodarczej, to nikt nie będzie się wyprowadzał ani do sąsiedniego państwa w Unii Europejskiej, ani poza Unię Europejską - podkreślił eurodeputowany z Wielkopolski, zwracając uwagę na konieczność uproszczania warunków prowadzenia działalności dla firm w całej Unii.

- I to jest klucz, którego musimy użyć, aby osiągnąć właściwy cel – nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla obywateli, także dla pracowników tych firm. Wszystkie czy prawie wszystkie głosy, które dzisiaj tutaj padły, były głosami za przyjęciem rozwiązań przeciwnych do tych, które są potrzebne i konieczne - dodał poseł Szejnfeld.

- Jeśli nie zmienimy podejścia w tej kwestii, Europa jako kontynent, a Unia Europejska jako organizacja, nadal będą tracić konkurencyjność na świecie - podsumował eurodeputowany.

Warto przypomnieć, iż w 2007 roku został powołany do życia Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji. Jego celem jest wsparcie pracowników dotkniętych zwolnieniami grupowymi (ponad 500 osób) w wyniku procesu restrukturyzacji związanego ze zmianami w strukturze światowego handlu.

Z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji współfinansowane są projekty obejmujące następujące działania: pomoc w znalezieniu pracy; poradnictwo zawodowe; kształcenie, szkolenie i przekwalifikowywanie; mentoring i coaching; przedsiębiorczość i rozpoczynanie działalności gospodarczej.

Więcej informacji na temat Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej:

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=326&langId=pl

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#Deregulacja #RynekPracy #Globalizacja #Globalizacjadobrobytu #Pracownicy #Praca #Delokalizacja #WspólnyRynek #Przedsiębiorca #Przedsięniorczość #Rozwój #Bruksela #Strasburg #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #EPP #EPL #PlatformaObywatelska #PO #AdamSzejnfeld #PE #EPL #EPP #Polska #Europa #Wielkopolska

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)