Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Nowoczesna inwestycja w Pile

Redaktor admin on 6 Wrzesień, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld 5 września 2013 r. uczestniczył w wmurowaniu kamienia węgielnego pod nową inwestycję Miejskiej Energetyki Cieplnej Piła. To jedna z najnowocześniejszych inwestycji w Wielkopolsce w moce wytwórcze w energetyce.  W uroczystości uczestniczyli również senator Mieczysław Augustyn, prezydent Piły Piotr Głowski, starosta pilski Mirosław Mantaj, a także radni miejscy i powiatowi.

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego organizatorzy imprezy i przedstawiciele inwestorów dziękowali m.in. obecnym parlamentarzystom za pomoc w przygotowaniu inwestycji do realizacji.

W sposób szczególny cieszę się z tej inwestycji w Pile, łączy ona bowiem w sobie trzy ważne cele – społeczny, gospodarczy i ekologiczny. Społeczny, ponieważ zapewni w 100% zaopatrzenie mieszkańców Piły w ciepłą wodę oraz w 30% także w zakresie energii elektrycznej. Gospodarczy, bo w całej Polsce, a także regionie potrzebne są nowe źródła wytwarzania energii i ta inwestycja wpisuje się w program inwestycyjny polskiego sektora energetyki. Po trecie ekologiczny, ponieważ doprowadzi do znacznego obniżenia emisji pyłów, CO2, NOx i innych gazów do atmosfery – powiedział poseł Szejnfeld.

Koszt budowy bloku kogeneracyjnego ma wynieść ok. 36 mln zł, z czego z funduszy europejskich firma ma otrzymać ok. 12 mln zł. Nowy obiekt będzie zasilany gazem ziemnym i pozwoli produkować jednocześnie ok. 10 MW energii cieplnej i ok. 10 MW energii elektrycznej.

Od wielu lat MEC Piła prowadzi szereg działań zmierzających o zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Poprzez wielomilionowe nakłady nastąpił znaczący spadek emisji szkodliwych substancji. Dzięki nowemu blokowi spółka zmniejszy swoje zapotrzebowanie na energię ze źródeł konwencjonalnych i tym samym przyczyni się do redukcji spalania węgla i emisji szkodliwych substancji, a w szczególności pyłów i CO2 do atmosfery.

Rozwój MEC Piła udowadnia, ze podjęte wcześniej decyzje o prywatyzacji i włączenia firmy do Grupy ENEA było dobrym rozstrzygnięciem. ENEA bowiem jest jedną z największych spółek energetycznych w Polsce dająca szanse na stosowanie w pilskim przedsiębiorstwie nowych technik zarzadzania, nowych technologii oraz dostępu do finasowania kolejnych inwestycji.

źródło: MEC Piła oraz inf. własna

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)