Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Piła miastem akademickim

Redaktor admin on 6 Październik, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile kształci młodzież Wielkopolski Północnej już od 10 lat. Uroczystości jubileuszowe, które odbyły się 04.10.2010 połączone zostały z inauguracja roku akademickiego 2010/2011 PWSZ. W tym samym dniu w Pile nastąpiło otwarcie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2010/2011 w Pile odbyło się z udziałem wielu znakomitych gości. Nie zabrakło oczywiście wykładowców pilskich uczelni oraz samych studentów, również tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę. Studenci spotkali się z Prodziekanami wydziałów i Kierownikami studiów. Odbyły się pierwsze wykłady oraz szkolenia biblioteczne i z zakresu BHP.

Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej połączona była z jubileuszem dziesięciolecia istnienia tej ważnej, pilskiej uczelni wyższej. W uroczystościach brał udział poseł Adam Szejnfeld, a także pilscy senatorzy – pan Piotr Głowski i Mieczysław Augustyn.

Nauka jest niezmiernie ważnym elementem w kształtowaniu się społeczeństwa. Dzięki niej rozwijamy siebie i swoje otoczenie. Ważne jest, by młodzi ludzie mogli przygotowywać się do życia i pracy na takich kierunkach, w których widzą swoją przyszłość. Taką możliwość dają im pilskie uczelnie – Uniwersytet Adama Mickiewicza, Państwa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wyższa Szkoła Biznesu – które cały czas poszerzając swoja ofertę dydaktyczną dostosowując ją do potrzeb rynku, powiedział Poseł Adam Szejnfeld.

W tym roku, do grona pilskich uczelni dołączył Zamiejscowy Ośrodek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Oznacza to, że pilscy studenci maja coraz większy wybór w ofercie dydaktycznej i tym samym większe możliwości rozwoju.

Pilskie uczelnie kształcą prawie 4 tys. studentów, a ich władze planują zwiększyć tą liczbę w kolejnych latach. Sama Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile kształci młodych ludzi na wielu kierunkach. Studia licencjackie obejmują kształcenie na politologii, ekonomii, filologii, fizjoterapii, pielęgniarstwie oraz ratownictwie medycznym. Studia inżynierskie prowadzone są na kierunkach: budownictwo, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn. Studenci mogą również wybierać spośród licznych specjalizacji. Uczelnia współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi w kraju, a studenci kształceni są przez znakomitą kadrę.

Natomiast w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile, młodzież może kształcić się na kierunkach: politologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, pedagogika oraz ochrona środowiska. To tylko początek oferty dydaktycznej, gdyż plany władz uczelni zakładają jej poszerzenie.

Szymon Galikowski
Asystent Posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)