Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Prestiżowa firma jednak w Pile

Redaktor admin on 11 Luty, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Ostatnie dni przyniosły potwierdzenie informacji posła Adama Szejnfelda, iż w Pile zostanie zlokalizowana siedziba jednej z najbardziej prestiżowych spółek Grupy PGNiG. Będzie to Exalo Drilling S.A. przekształcona z konsolidowanej spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – Poszukiwania S.A. Firma powstała z polaczenia pięciu przedsiębiorstw z całej Polski, a mianowicie PNiG Kraków S.A., PNiG JASŁO S.A., PNiG NAFTA S.A., PN „Diament” Sp. z o.o. oraz ZRG Krosno Sp. z o.o.

Najpierw Uchwała Zarzadu, a potem Rady Nadzorczej Grupy PGNiG w Warszawie przesądziły o lokalizacji siedziby nowo powołanej spółki Exalo Drilling S.A. w Pile. Potwierdza to także pismo podpisane przez panią Grażynę Piotrowską-Oliwę, prezesa Zarzadu PGNiG oraz pana Piotra Truszkowskiego, prezesa Zarządu PGNiG Poszukiwania S.A. (obecnie Exalo Drilling S.A.) skierowane do posła Adama Szejnfelda, który był żywo zainteresowany procesem przekształceń i koncentracji spółek PGNiG, a szczególnie przyszłymi losami dotychczasowej naszej rodzimej spółki Nafta Piła sp. z o.o.

Długo żyliśmy w Pile w niepewności, gdzie będzie zlokalizowana siedziba spółki – w Zielonej Górze, w Krakowie, czy w Warszawie. Jest to ważne nie tylko ze względu na prestiż miasta, ale też z powodu wpływów podatkowych oraz oddziaływania na lokalny rynek pracy. Dzisiaj już wiadomo, że będzie to Piła. W dniu 20 grudnia ubiegłego roku bowiem, na posiedzeniu Komitetu Integracji PGNiG S.A.,  została potwierdzona decyzja utworzenia siedziby nowego przedsiębiorstwa Grupy PGNiG, dzisiejszej Exalo Drilling S.A. właśnie w naszym mieście. Następne działania, uchwały Zarządu i Rady Nadzorczej PGNiG potwierdziły tę decyzję. Kolejne tygodnie były związane z procesem połączenia do tej pory pięciu odrębnych spółek w jeden organizm gospodarczy. Początek lutego kończy ten długi proces. Dzisiaj możemy się już cieszyć i praktycznie być spokojni o przyszłe losy pilskiej „Nafty”. To duży sukces, a zarazem wielkie uznanie dla jakości pracy i osiągnięć zawodowych pilskich górników naftowych i gazowych. Bardzo się cieszę – mówi poseł Adam Szejnfeld.

****

W lutym 2013 roku pięć działających niezależnie firm wiertniczo-serwisowych z grupy PGNiG połączyło swoje siły tworząc jeden, silny podmiot o nazwie Exalo Drilling S.A. W dniu 1 lutego 2013 roku zakończył się formalno-prawny etap integracji pięciu spółek wiertniczo-serwisowych z grupy PGNiG: PNiG Kraków S.A., PNiG JASŁO S.A., PNiG NAFTA S.A., PN „Diament” Sp. z o.o. oraz ZRG Krosno Sp. z o.o. Nowo powołana spółka zamierza niebawem zwiększyć swoje przychody o 60% i potroić zyski.  Rolę wiodącą ma dotychczasowa PNiG NAFTA S.A. która powstała w 1956 roku w Pile. W ciągu blisko 60-ciu lat działalności stała się jedną z najbardziej zasłużonych firm dla polskiego przemysłu naftowego. Od powstania firma zwiększyła swój kapitał zakładowy z 60 mln zł do ok. 310 mln zł. Jest m.in. odkrywcą blisko 100 złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na obszarze całej Polski, odkrywcą największych w Europie złóż miedzi (Lubińskie Zagłębie Miedziowe 1957-1959), odkrywcą największego w Polsce złoża węgla brunatnego (Bełchatów 1961), wykonawcą pierwszych w Polsce wierceń kierunkowych (1973). Przedmiot działalności firmy obejmował całe spektrum prac wiertniczych i rekonstrukcyjnych, wykonywanych zarówno w Polsce, jak i za granicą na przykład w Egipcie, Indiach czy na Słowacji.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)