Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Specjalna strefa ekonomiczna w Pile

Redaktor admin on 20 Maj, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Jesteśmy coraz bliżej utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej w Pile – powiedział poseł Adam Szejnfeld otwierając konferencję prasową, podczas której omawiano najważniejsze tematy mijającego tygodnia: podpisanie umowy na utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pile, wejście w życie ustawy o odpowiedzialności urzędniczej, omówienie projektowanej listy wyborczej Platformy Obywatelskiej Okręgu Pilskiego do Sejmu i Senatu. Uczestnikami konferencji byli poseł Adam Szejnfeld, senator Mieczysław Augustyn oraz prezydent Piotr Głowski.

 

  1. 1.     Specjalna strefa ekonomiczna - omawiając pierwszy temat poseł Adam Szejnfeld powiedział: dokonaliśmy kolejnego kroku w kierunku utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej w Pile. Wczoraj pan prezydent Piły z panią prezes Pomorskiej Strefy Ekonomicznej podpisał umowę na utworzenie w Pile specjalnej podstrefy ekonomicznej. Oprócz podpisania umowy ważne jest również to, że działamy wielokierunkowo i równolegle od razu szukając potencjalnych inwestorów. Jestem też umówiony już z prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Informacji Zagranicznych na jego wizytę w Pile. Chcielibyśmy bowiem, aby miasto Piła i PAIiIZ podpisały umowę na współpracę w celu wspólnego poszukiwania inwestorów. Kontynuując temat prezydent Piotr Głowski powiedział: Specjalna Strefa Ekonomiczna w Pile ma zostać utworzona na terenach położonych przy ul. Wawelskiej, liczących prawie 22 ha powierzchni. Ma ona być częścią Pomorskiej SSE, która już formalnie potwierdziła wolę stworzenia podstrefy w Pile. Jednym z warunków, jakie muszą spełnić inwestorzy planujący utworzyć w przyszłości firmę w pilskiej SSE, jest zadeklarowanie inwestycji wartej minimum 100 tys. euro.

 

  1. Ustawa o odpowiedzialności urzędniczej. Kilka dni temu weszła w życie kolejna ustawa z „Pakietu Szejnfelda”, która przewiduje, że za błędną decyzję bądź zaniechanie, urzędnik poniesie karę finansową w wysokości nawet 12 jego pensji. Zgodnie z przepisami, do odpowiedzialności będą pociągani ci urzędnicy, którzy swoim działaniem lub zaniechaniem rażąco naruszą prawo, powodując powstanie szkód u obywateli lub przedsiębiorców. Nowe przepisy zdecydowanie poprawią jakość pracy urzędników i udoskonalą ich pracę. Warto podkreślić, że prewencyjne działanie ustawy korzystnie wpłynie na rzetelność i przejrzystość załatwiania spraw w urzędach. Urzędnicy rozstrzygający sprawy w sposób prawidłowy nie powinni obawiać się tej ustawy, jednak Ci, którzy wykonując swoją pracę rażąco naruszą prawo, muszą ponosić odpowiedzialność. Największą radość sprawi mi to, jeżeli nikt nie będzie na podstawie tej ustawy ukarany, bo to oznaczałoby, że administracja publiczna – ta rządowa i ta samorządowa – działa dobrze, powiedział poseł Adam Szejnfeld.

 

  1. Listy wyborcze. Ostatnim tematem konferencji była projektowana lista kandydatów Platformy Obywatelskiej z Okręgu Pilskiego do Parlamentu. Poseł Szejnfeld zaznaczył, że jest to tylko wstępna propozycja, a ostateczne decyzje zapadną na jutrzejszej Radzie Regionu Wielkopolskiej Platformy w Poznaniu. Na tym etapie listę do Sejmu rozpoczyna poseł Adam Szejnfeld, a na kolejnych czołowych miejscach są m.in: Jakub Rutnicki, Małgorzata Janyska, Stanisław Chmielewski, Krystyna Wiłkoszarska, Krzysztof Poszwa i Kilian Munyama. Do Senatu natomiast z „okręgu północnego” ma kandydować senator Mieczysław Augustyn, a z „okręgu południowego” burmistrz Wronek Mirosław Wieczór.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)