Subregionalne Targi Pracy w Pile to wydarzenie, które już na stałe wpisały się w krajobraz gospodarczy. Od samego początku eurodeputowany Adam Szejnfeld był i jest ich patronem honorowym. Nowością podczas X jubileuszowych targów była premiera Platformy „Praca 2.0” mającej ułatwiać firmom odnalezienie potrzebnych pracowników, a mieszkańcom regionu pracę. Podczas wydarzenia wyłoniono także zwycięzcę konkursu pt. „Jak fundusze unijne zmieniły twoje otoczenie”, którym został Bartosz Ćwikliński. Targi Pracy i Kariery odbyły się w Pile w dniach 6-7 października 2018r.
Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Miasta Piły zaznaczyła, że pierwotnie Targi Pracy miały dotyczyć wyłącznie Piły. Jednak patron honorowy, czyli europoseł Adam Szejnfeld zwrócił uwagę, że to bardzo krótkowzroczne spojrzenie na problem, bo przecież powinny one dotyczyć całego subregionu. Skończył się bowiem czas lokalnych rynków pracy. I to okazało się prorocze, bo X edycja pokazuje ogromne zainteresowanie zarówno pracowników, jak i pracodawców z całej Północnej Wielkopolski a nawet powiatu wałeckiego należącego do Pomorza Zachodniego.
To wielka przyjemność spotykać się z Panią Prezydent i Państwem, ponieważ to przedsięwzięcie samo w sobie jest bardzo ważne, ale też pokazuje jakie priorytety posiada miasto Piła, powiat pilski i cała Wielkopolska Północna. Są nimi rozwój społeczno-gospodarczy, miejsca pracy i dawanie ludziom szansy na samorealizację zawodową – mówił poseł Szejnfeld.
Odnośnie konkursu na film „Jak fundusze unijne zmieniły twoje otoczenie” poseł Szejnfeld stwierdził: Jadąc po całej Polsce, Wielkopolsce oraz oczywiście także po Pile, co chwilę można zauważyć białe tablice z niebieskimi napisami i znanymi nam wszystkim gwiazdami. Świadczą one o tym, jak dużo Wspólnota europejska zainwestowała we współpracę z Polską. W przyszłym roku będziemy świętować 15-lecia wstąpienia naszego kraju do struktur europejskich. W różnych opracowań podaje się różne kwoty jakie otrzymaliśmy z Unii Europejskiej. Postanowiłem, więc sprawdzić, ile tak naprawdę pieniędzy trafiło do Polski z funduszy przed i po akcesyjnych. Okazało się to zawrotną kwotą, niemal biliona złotych. Zastanówmy się, jak Polska wyglądała by dziś, gdyby nie te pieniądze. Zawsze zresztą lubimy mówić o pieniądzach w kontekście UE. Ja jednak wolę mówić o tych rzeczach niematerialnych, czyli o wartościach. Chodzi o demokrację, praworządność, równość, równouprawnienie, szacunek człowieka do człowieka. Cieszę się, że organizatorzy postanowili postawić na silne akcenty europejskie, a twórcom filmów gratuluję inwencji i pomysłowości, z jaką pokazali w swoich utworach nasze miasto.
***
Podobnie jak w przypadku wcześniejszych edycji Targów tak i tym razem organizatorzy i uczestnicy mogli liczyć na obecność pracodawców z Piły i regionu Północnej Wielkopolski. Wśród stoisk można było zobaczyć przedstawicieli różnych profesji, m.in branża IT, specjalistyczna produkcji, nieruchomości, handlu itd. Zainteresowani niemal na każdym stanowisku mogli odnaleźć liczne oferty pracy. Organizatorzy 10. Targów Pracy zaproponowali uczestnikom szereg ciekawych popularnonaukowych i inspirujących stref, a także warsztaty m.in. z programowania oraz wykorzystania swoich talentów. Do dyspozycji gości targów byli także doradcy zawodowi, którzy w sposób profesjonalny służyli radą, jaki kierunek edukacji i rozwoju najbardziej odpowiada ich predyspozycjom, a także jak rozwijać swoje pasje i wytrwale dążyć do celu.
Więcej nt. nowego portalu PlatformaPraca 2.0 - https://platformapraca.pila.pl/
#Piła #Chodzież #Złotów #Czarnków #Trzcianka #Wągrowiec #Wałcz#TargiPracy #Wielkopolska #Gospodarka #Praca
Marta Łasak
Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld