Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld w obronie dobrego imienia Polski

Redaktor admin on 1 Marzec, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Polska to nie Bangladesz! W Polsce obowiązuje prawo pracy, kodeks pracy, przepisy BHP, obowiązuje miesięczna płaca minimalna, a od niedawna także ta, dotycząca płacy za godzinę pracy. Przestrzega się u nas także norm Międzynarodowej Organizacji Pracy. To oburzające, że grupa posłów w Parlamencie Europejskim próbuje zrównać pod tym względem nasz kraj z zacofanymi krajami trzeciego świata – uważa poseł Adam Szejnfeld, który wyraził swój pogląd podczas obrad Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego. Zażądałem wycofania stanowiska szkalującego dobre imię Polski – wyjaśnia eurodeputowany Adam Szejnfeld. Komisja obradowała w dniu 28 lutego br. w Brukseli nad inicjatywą przewodnią Unii Europejskiej dotyczącej przemysłu konfekcyjnego.

Grupa posłów zaproponowała poprawkę do omawianego przez nas sprawozdania mówiącego o tym, iż przemysł odzieżowy w Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. w Polsce, nie spełnia norm prawa pracy i Międzynarodowej Organizacji Pracy. To stwierdzenie jest nie tylko całkowicie nieuzasadnione, ale wręcz kłamliwe i przyczynia się do utrwalania fałszywych stereotypów. Nic nie usprawiedliwia porównywania warunków pracy w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej z sytuacją w krajach rozwijających się Azji, Afryki czy Ameryki Południowej. Stąd moje oburzenie. Zażądałem wycofania się z takiego stanowiska grupy posłów, którzy pisemnie zgłosili poprawkę szkalująca dobre imię Polski – wyjaśnia eurodeputowany Adam Szejnfeld.

****

Tematem obrad Komisji Rozwoju było przygotowywane w Parlamencie Europejskim sprawozdanie na temat Inicjatywy przewodniej Unii Europejskiej dotyczącej przemysłu konfekcyjnego. Tragedia w Rana Plaza w Bangladeszu w 2013 roku ukazała światowej opinii publicznej, w jakich warunkach produkuje się noszone przez nas ubrania. W związku z tym podjęto szereg inicjatyw w Unii Europejskie i na świecie, m.in. na forum Międzynarodowej Organizacji Pracy i OECD, by doprowadzić do zmiany warunków pracy w krajach bazujących na przemyśle odzieżowym. Równie istotne, co inicjatywy państw i organizacji międzynarodowych, są projekty realizowane przy udziale poszczególnych przedsiębiorstw i społeczeństwa obywatelskiego.

Joanna Jeżyk

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)