Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld w pilskim LO o szczęściu i życiu, ale także o planach inwestycyjnych szkoły

Redaktor admin on 12 Kwiecień, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Nie ma szczęścia bez marzeń. Marzenia natomiast trzeba realizować z pasją. Jeśli chcemy osiągnąć w życiu sukces musimy planować i programować swoje życie, już od lat szklonych. Zdawanie się bowiem tylko przypadek, czy ślepy los rzadko kończy się dobrym życiem – mówił na spotkaniu z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile poseł Adam Szejnfeld. Poza spotkaniem z młodzieżą, poseł rozmawiał także z dyrektorem szkoły na temat przyszłych inwestycji w Liceum, koniecznych między innymi, dla podnoszenia poziomu kształcenia sportowego w tej uczelni. Spotkania odbyły się w dniu 11 kwietnia br.

Poseł Adam Szejnfeld spotkał się z dyrektorem Liceum rozmawiając o przyszłości uczelni, w tym planach związanych z koniecznymi inwestycjami. Odremontowana i zmodernizowana szkoła może obecnie poszczycić się bowiem nową salą gimnastyczną oraz aulą wyposażoną w nowy sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy, lecz to za mało. LO, które stanie się od września siedzibą Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) oraz Siatkarskiego Ośrodka Sportowego (SMS), będzie potrzebowało rozwoju obiektów sportowych. Poseł Adam Szejnfeld, współautor powołania w Pile SMS oraz autor lokalizacji w Pile SOS jest żywo zainteresowany podniesieniem poziomu kształcenia sportowego w tych ośrodkach. By jednak tak się stało konieczne są odpowiednie warunki lokalowe. Rozmowy na ten temat będą więc kontynuowane.

Myślą przewodnią natomiast spotkania posła Adama Szejnfelda z uczniami LO, było prawo człowieka do życia w szczęściu. Szczęście pojawiało się w różnych aspektach i kontekstach, wracano do niego również przy okazji pytań z sali.

Podczas spotkania z młodzieżą LO w Pile rozmawiano przede wszystkim na temat planowania swojej przyszłości, by po zakończeniu nauki w szkole średniej a potem wyższej, łatwiej wejść w życie dorosłe, znaleźć pracę i stworzyć byt dla siebie oraz swojej rodziny. W dyskusji poruszono wiele tematów i wątków zwłaszcza, że młodzież aktywnie dopytywała o różne sprawy. Mówiono więc o globalizacji gospodarki, o mechanizmach ekonomicznych rządzących rynkiem w Polsce i na świecie, o kryzysie i jego skutkach dla Polski, o bezrobociu i możliwościach jego łagodzenia. W pytaniach uczniów odbicie miały także ostatnie echa dyskusji publicznej, mianowicie dotyczące m.in. katastrofy smoleńskiej, migracji zarobkowej, związków partnerskich, w tym homoseksualnych oraz polityka państwa w sprawie in vitro.

Spotkanie zakończono wręczeniem nagród za aktywność uczniom, którzy najczęściej zdawali pytania, czy też wyrażali swoje poglądy. O przyznaniu nagrody decydowało demokratyczne głosowanie samych uczestników dyskusji. To zasada podczas spotkań z posłem Adam Szejnfeldem. Za najbardziej aktywnych uznano Anetę Milewską, Kamelię Gwizun oraz Michała Łaseckiego. Gratulujemy.

Jerzy Wyczechowski

asystent posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)