Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld zaprosił Solidarność do swojego biura

Redaktor admin on 21 Maj, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 21 maja br. pilski oddział NSZZ Solidarność Regionu Wielkopolska zorganizował pikietę protestacyjną przeciwko reformie systemu emerytalnego. Poseł Adam Szejnfeld przybył na spotkanie ze związkowcami i zaprosił ich na merytoryczną debatę w swoim biurze. Niestety związkowcy deklarując przyjęcie zaproszenia nie pojawili się na rozmowach w biurze posła Adama Szejnfelda.

Pikieta była krótkotrwała i skończyła się po około pół godzinie, a udział w niej wzięło około 5 osób. Zaproszeni do biura posła Adama Szejnfelda związkowcy nie pojawili się na rozmowach.

Nie jest dla mnie ważne ilość protestujących osób. Z równym szacunkiem potraktowałbym te 5 osób jak i 50, czy 500 osób. Nie jest też dla mnie ważne, ze wszystkie te osoby, które brały udział w pikiecie, ze względu na swój wiek, nie są będą objęte planowanymi zmianami. Sam bowiem wywodzę się z Solidarności i uważam, że obywatele tak pojedynczo jak i tłumnie mają prawo do wyrażania swoich poglądów. Celowo więc odwołałem kilka zobowiązań i wyjazd w dniu dzisiejszym, by spotkać się i merytorycznie z nimi porozmawiać. Uważam bowiem, że czas już skończyć polityczne happeningi i wojnę polsko-polską, a rozpocząć merytoryczną rozmowę opartą wyłącznie na argumentach. Cieszyłem się, że związkowcy podzielili mój pogląd i przyjęli zaproszenie na rozmowy, przykro mi jednak, ze swojej obietnicy nie dotrzymali. Nikt bowiem w moim biurze, mimo że czekałem kilka godzin, się nie pojawił – powiedział poseł Adam Szejnfeld.

Reforma systemu emerytalnego przewiduje:

  • · wydłużenie wieku emerytalnego,
  • · zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn,
  • · ograniczenie przywilejów emerytalnych określonych grup zawodowych, np. służb mundurowych, prokuratorów, sędziów, rolników,
  • · wprowadzenie programów mających na celu m.in.: zwiększenia dzietności polskich rodzin, ochrony zdrowia osób starszych, tworzenia nowych miejsc pracy dla osób „60+”, zmian w zakresie oświaty i kształcenia.

Konieczność podjęcia reformy systemu emerytalnego spowodowane jest przede wszystkim dwoma zjawiskami. Pierwsze jest negatywne i dotyczy demografii – rodzenie się coraz mniejszej ilości dzieci. Drugie jest pozytywne – wydłużanie się wieku życia. Zjawiska te spowodują w przyszłości skutek polegający na tym, iż będzie ubywało ludzi na rynku pracy, a jednocześnie będzie przybywało osób w wieku emerytalnym. Bez proponowanych zmian systemowi emerytalnemu w Polsce groziłaby katastrofa. Alternatywą dla proponowanych rozwiązań mogłoby być np. podnoszenie składek na ubezpieczenia społeczne oraz wzrost podatków, to jednak doprowadziłoby do kryzysu gospodarczego i skutków podobnych, a być może jeszcze gorszych niż gdyby nie podejmować zmian systemu emerytalnego – mówił poseł Adam Szejnfeld.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)