Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

W Goraju królowali myśliwi

Redaktor admin on 25 Maj, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Natenczas Wojsk i chwycił na taśmie przypięty swój róg bawoli…” – któż z nas nie zna początku opisu polowania, z IV Księgi epopei narodowej. Nie każdy jednak wie, jak piękne dźwięki można wydobyć z instrumentów myśliwskich. Poseł Adam Szejnfeld w dniu 24 maja br. odwiedził Zespołu Szkół Leśnych w Goraju k. Czarnkowa. Tego dnia odbyły się XX Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, XII Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni, IV Pilski Konkurs Oceny Poroży, XII Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich, a także Przegląd Chórów Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz liczne koncerty, pokazy i wystawy. Wszystko powiązane dodatkowo z 90-leciem Polskiego Związku Łowieckiego.

Tu w Goraju czuje się, jak ważna jest historia i kluczowe znaczenie dla wychowania ma kultywowanie tradycji. Dziadkowie, z synami i wnukami na jednej imprezie, wszyscy równo albo podobnie ubrani i wszyscy z takim samym zapałem i pasją realizujący wielowiekową tradycję myślistwa i łowiectwa, ale tez ochrony zwierzyny i całej przyrody. To cudownie być wśród was i razem z wami – powiedział poseł Adam Szejnfeld.

Zlot w Goraju, to wspaniała impreza, w której wielu konkursom towarzyszą liczne atrakcje dla całej rodziny, m.in. konkurs plastyczny pt. „Łowiectwo w oczach dziecka” dla uczniów szkół sześciu powiatów pilskiego okręgu łowieckiego, wystawy, stoiska promocyjne Lasów Państwowych (Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Notecka i Nadleśnictwa Krucz) oraz Zespołu Szkół Leśnych w Goraju; biesiada myśliwska i zabawa taneczna.

***

Technikum Leśne w Goraju jest jedyną tego typu szkołą na terenie województwa wielkopolskiego prowadzoną przez Ministra Środowiska (w Polsce jest 11 szkół tego typu). Szkoła położona jest wśród przepięknych lasów bukowych 6 km od Czarnkowa w tzw. Szwajcarii Czarnkowskiej, w zabytkowych obiektach zespołu pałacowego. Zamek wybudował na początku XX wieku hrabia Wilhelm Bolko Emanuel von Hochberg pochodzący z Pszczyny.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)