Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zaangażowanie komórek Ministerstwa Gospodarki

Redaktor admin on 6 Październik, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

asz3
Zaangażowanie komórek Ministerstwa Gospodarki

i kalendarium pism dotyczących tekstu projektu Ministerstwa Finansów ustawy o zmianie ustawy o grach i zakładach wzajemnych

oraz niektórych innych ustaw

* 30.04.2009r. – Pismo Sekretariatu Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka (SM), znak SM-1-0721-1-1014-AB/08 do pani Otyli Trzaskalskiej-Stroińskiej, dyrektor Departamentu Regulacji Gospodarczych (DRE) – (data rejestracji pisma w DRE 04.05.2009r.) – wnoszące o przygotowanie jednolitej opinii Ministra Gospodarki do uzgodnień międzyresortowych i przekazanie jej do Wydziału Prezydialnego Sekretariatu Ministra Gospodarki. W piśmie zaznaczono, że do projektu ustawy uwagi zgłosił Sekretariat Ministra Gospodarki (SM). Pismo podpisał Mariusz Haładyj, naczelnik Wydziału ds. Obsługi Eksperckiej Sekretariatu Ministra Gospodarki (SM).

* 08 maja 2009r. – Pismo Sekretariatu Ministra Gospodarki (SM), znak SM-VIII-079-126-KK/09/700 do pani Otyli Trzaskalskiej-Stroińskiej, dyrektor Departamentu Regulacji Gospodarczej (DRE) wskazujące uwagi do zamieszczenia w stanowisku MG. Pismo Sekretariatu Ministra Gospodarki ma 5 stron i składa się z 18 punktów. Niektóre z nich zawierają uwagi lub wątpliwości co do projektowanych przepisów, inne popierają wnoszone zmiany, jest także jeden wniosek o zaostrzenie sankcji karnych. Pismo podpisał Igor Strąk, dyrektor Sekretariatu Ministra Gospodarki.

* 08 maja 2009r. – Notatka Departamentu Regulacji Gospodarczej (DRE), znak DRE-IV-022-47(7)-SM/09, oznaczona jednocześnie znakiem MWP/1903/09/W, podpisana w dniu 11.05.2009r. przez panią Otylię Trzaskalską-Stroińską, dyrektor Departamentu Regulacji Gospodarczej (DRE) skierowana do Adama Szejnfelda, sekretarza stanu w MG, informująca, iż „Do projektu ustawy szereg uwag (18 punktów) zgłosił Sekretariat Ministra Gospodarki (vide pismo dyrektora Igora Strąka). Ponadto wskazano ponownie na konieczność dokonania notyfikacji aktu do Komisji Europejskiej”. W notatce prosi się sekretarza stanu o podpisanie pisma zawierającego uwagi Sekretariatu Ministra Gospodarki (SM) skierowanego do pani Małgorzaty Hirszel, sekretarza Komitetu Rady Ministrów.

* 11 maja 2009r. – Pismo Ministra Gospodarki, znak DRE-IV-022-47(4)-SM/09 do pani Małgorzaty Hirszel, sekretarza Komitetu Rady Ministrów zgłaszające uwagi Ministra Gospodarki do projektu ustawy o zmianie ustawy o grach i zakładach wzajemnych oraz niektórych innych ustaw podpisane przez Adama Szejnfelda, sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. Pismo ma 5 stron i zawiera 19 punktów (18 zgłoszonych przez Sekretariat Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka) oraz jedna (punkt dziewiętnasty) uwaga (DRE) w postaci dodatkowego przypomnienia wcześniej zgłaszanych uwag MG dotyczących obowiązku notyfikacji projektu w Komisji Europejskiej (w tej sprawie MG zgłasza uwagi od początku procesu legislacyjnego, pierwsze pisma pochodzą jeszcze z roku 2007, a więc z czasów rządów PiS (tj. pismo z dnia 11.05.2007r., znak DRE-III-022-18-BHK/07 oraz pismo z dnia 03.08.2007r. znak DRE-III-022-18(2)-BHK/07).

* 19 maja 2009r. – Pismo Departamentu Regulacji Gospodarczych, znak DRE-IV-079-94-MM/09/927, podpisane przez panią Otylię Trzaskalską-Stroińską dyrektora DRE, skierowane do pana Igora Strąka, dyrektora Sekretariatu Ministra Gospodarki. W piśmie prosi się – w związku z tym, że uwagi do projektu były zgłoszone przez Zespól Ekspertów Sekretariatu Ministra Gospodarki – o udział w konferencji uzgodnieniowej przedstawicieli Sekretariatu Ministra Gospodarki (SM).

* 08 czerwca 2009r. – Notatka Departamentu Regulacji Gospodarczej (DRE), znak DRE-IV-022-47(5)-SM/09, skierowana do Adama Szejnfelda, sekretarza stanu w MG, informująca, iż „DRE, we współpracy z ekspertami z Sekretariatu Ministra Gospodarki” (SM) przygotowało projekt kolejnego pisma do pana Jacka Kapicy podsekretarza stanu w MF i prosi się sekretarza stanu o podpisanie pisma Ministra Gospodarki.

* 24 czerwca 2009r. – Pismo Ministra Gospodarki, znak DRE-II-022-22-BHK/09 do pana Jacka Kapicy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, podpisane przez Adama Szejnfelda, sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. Pismo wyjaśnia dlaczego projekt ustawy powinien być poddany notyfikacji Komisji Europejskiej, przytacza i przypomina, że Komisja Europejska zwracała się do Ministra Gospodarki w tej sprawie z zapytaniem już w lipcu 2007 roku (MG jest Koordynatorem Krajowego Systemu Notyfikacji Norm i Aktów Prawnych; sprawy reguluje Dyrektywa 98/34/WE). Załączono do pisma także wykaz 97 projektów podobnych aktów prawnych notyfikowanych przez inne państwa członkowskie Unii Europejskiej.

* 01 lipca 2009r. – Notatka Departamentu Regulacji Gospodarczych, znak DRE-IV-022-47(6)-SM/09 skierowana do Adama Szejnfelda, sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, informująca o wynikach odbytej Konferencji Uzgodnieniowej zawierająca prośbę o podpisanie pisma Ministra Gospodarki w tej sprawie do pana Jacka Kapicy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

* 02 lipca 2009r. – Pismo Ministra Gospodarki, znak DRE-IV-022-47(6)-SM/09 podpisane przez Adama Szejnfelda sekretarza stanu w MG do pana Jacka Kapicy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, potwierdzające przebieg Konferencji Uzgodnieniowej.

Załącznik 1.

Podstawa prawna, zakres kompetencji i obowiązki Sekretarza Stanu w działaniu w imieniu Ministra Gospodarki:

Zarządzenie nr 22 Ministra Gospodarki z dnia 31.VII.2009r. zmieniające Zarządzenie nr 29 z dnia 12.XI.2008r. w sprawie podziału pracy w Ministerstwie Gospodarki.

§ 1. ust. 3. W przypadku nieobecności Ministra Gospodarki, pisma o których mowa w ust. 2 podpisuje Sekretarz Stanu Adam Szejnfeld.

§ 1. ust. 4. Sekretarz Stanu, o którym mowa w ust. 3. podpisuje pisma kierowane do sekretarza Komitetu Rady Ministrów w sprawach dokumentów rządowych wnoszonych na posiedzenia Komitetu oraz rozpatrywanych przez Komitet, a także w sprawach zastrzeżeń do treści protokołu z posiedzeń Komitetu wraz z wnioskiem o ich sprostowanie.

§ 4. Do zakresu czynności Sekretarza Stanu należy w szczególności:

2). uczestniczenie w pracach Komitetu Rady Ministrów i prezentowanie stanowiska Ministra.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)